Photo Summit Day

Cześć, 

Bardzo miło, że tu jesteś!

Dużo się dzieje, a już 26-27 maja 2023 odbędzie się Photo Summit Day - znakomity i ciekawy Festiwal Fotograficzny. 

Aby być na bieżąco, zapraszam Cię do zapisania się do mojego newslettera!

W 2022 roku odbyła się wystawa "Być silny, zdrowym, szczęśliwym":

WYSTAWA  „Być silnym, zdrowym, szczęśliwym. To Be Alive”


WERNISAŻ: 13 października 2022 g. 18:00

WYSTAWA: 
3-15 października 2022 / otwarta w godzinach: 10:00 - 18:00 
(od 16:00 portier otwiera drzwi na prośbę odwiedzających)
Wstęp wolny.

GDZIE: Wyspa Słodowa 7, Concordia Design, Sala Kamienica

                                                             ***

Prezentowany na wystawie esej fotograficzny został opublikowany w magazynie National Geographic Polska.

                                                            ***

Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS.

Patroni medialni wydarzenia: Gazeta Wyborcza, Radio RAM. 

Partnerem wydarzenia jest: Concordia Design Wrocław.

                                                            ***

Tematem wystawy są poszukiwania współczesnego człowieka, który żyjąc w postindustrialnym społeczeństwie i w wielkich, zurbanizowanych miastach, pragnie odnaleźć kontakt z surową naturą.

Bohaterami fotoreportażu są ludzie z różnych stron świata, którzy przyjeżdżają do małej wioski  w południowo-zachodnim krańcu Polski, żeby tam uczyć się odnajdować wewnętrzną harmonię, spokój, siłę i zdrowie poprzez intensywny kontakt z surową i zimną naturą Sudetów Zachodnich. 

Przekonanie, że powrót do natury uzdrowi człowieka, pozbawi lęków, da ukojenie i pozwoli wieść harmonijne życie, jest pielęgnowane przez ludzi od kilku tysięcy lat - od czasu, kiedy człowiek rozwijając swoją cywilizację, zaczął osiedlać się w miastach. Ta głęboka ludzka potrzeba i tęsknota została zapisana w najstarszych dziełach literackich, filozofii, sztuce, religii, a współcześnie również w kinematografii, stając się jednym z głównych toposów literackich, filozoficznych i artystycznych ludzkości.

                                                            ***

Wystawa zostanie również pokazana w październiku 2022 roku na Biennale Jaou Photo w Tunisie w Tunezji, a w 2023 roku w Paryżu we Francji, Warszawie, Bielsko-Białej, Rzeszowie.


ROZMOWA „Przyszłość Fotografii”


Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie rozmowa profesjonalistów zawodowo związanych z fotografią na temat „Przyszłość Fotografii”


Tomasz Tomaszewski (wybitny polski fotograf), Beata Łyżwa-Sokół (szefowa działu foto „Gazety Wyborczej” i Agencji Gazeta), Tomek Sikora (najbardziej twórczy polski fotograf), Anna Gondek-Grodkiewicz (laureatka Grand Press Photo, fotografka, wykładowca)  -  porozmawiają na temat przyszłości fotografii w świecie. 

Wydarzenie poprowadzi: Paweł Gołębski (prezenter i dziennikarz Radia RAM)

Wydarzenie odbędzie się 13 października 2022  w Concordia Design o godz. 18:00. 


                                                            ***

Tomasz Tomaszewski

posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.

Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

www.academy.tomasztomaszewski.com


Beata Łyżwa-Sokół

szefowa Działu Foto "Gazety Wyborczej", od ponad 20 lat fotoedytorka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, Europejskiej Akademii Fotografii oraz Muzealniczych Studiów Kuratorskich w Instytucie Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Tomek Sikora

urodził się w 1948 roku w Warszawie w rodzinie artystycznej. Matka była malarką, ojciec znanym rzeźbiarzem. 

W latach 70 tych pracował jako fotoreporter dla tygodnika Perspektywy.

W 1979 zrealizował z Marcinem Mroszczakiem dwa duże projekty fotograficzne: „Album“ i „Alicja w Krainie Czarów“, które zostały wystawione w Centrum Pompidou w Paryżu na Biennale Młodych.

W 1982 roku założył studio fotografii reklamowej w Melbourne, gdzie dwukrotnie został wybranym najbardziej kreatywnym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii.

Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie.

Od 1996 do 2010 roku dzieli swoje życie pomiędzy Polskę i Australię.

W 2001 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Do dzisiaj publikuje limitowane edycje swoich książek autorskich ( 92 ) oraz wystawia swoje prace w wielu krajach na świecie. Ma się świetnie i wciąż bawi się fotografią.

Anna Gondek-Grodkiewicz

Fotografka. Laureatka Grand Press Photo 2017 (I nagroda w kategorii Życie Codzienne - Fotoreportaż). 

Wykładowczyni fotografii na Wydziale Grafiki oraz w Instytucie Projektowania Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu.  

Jej prace publikowane były m.in. w National Geographic Polska, Newsweeku, The Times Polska, Gazecie Wyborczej, Wysokich Obcasach i Gali, jak również w prestiżowej publikacji PRESS „15 lat Grand Press Photo”

W 2018/2019 uczestniczyła w Master Class Workshop prestiżowych agencji fotograficznych: VII Photo Agency oraz Magnum Photos.

Zapisz się do Newslettera Aby otrzymywać informacje na temat wydarzeń fotograficznych i podróżniczych zapisz się do Newslettera.
Thank you!
Something went wrong. Please try again.

"Podróżowanie sprawi, że zaniemówisz z wrażenia, a potem zamienisz się w gawędziarza."

Ibn Battutaum

Using Format